g28_77.jpg
 
zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Uchwały


Stowarzyszenie Tradycji Akademickich

„SIÓDEMKI” z siedzibą w Łodzi

 

 

Szanowny Kolega Wiesław Klimczak

Przewodniczący Zarządu

Fundacji Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego

Warszawa

 

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Tradycji Akademickich SIÓDEMKI z siedzibą w Łodzi w sprawie wydarzeń w dniu 17 Listopada 2010 roku podczas obchodów 60 lecia ZSP w w Klubie HYBRYDY.

Zarząd STA 77 po zapoznaniu się z przebiegiem sytuacji w dniu 17 listopada w Klubie Hybrydy popiera stanowisko wyrażone przez Zarząd Fundacji Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego piśmie z  z dnia 2 grudnia 2010 roku.

Zarząd STA 77 podziela wyrażone przez Komisję Historyczną obawy i wątpliwości. Jesteśmy częścią wielkiego pluralistycznego ruchu studenckiego, pielęgnujemy w naszym środowisku tradycję wielości światopoglądowej i różnorodności politycznej.   

Próby łączenia naszej niezależności z politycznymi doraźnymi eksperymentami działaczy politycznych tej czy innej opcji są szkodliwe dla pamięci historycznej dokonań ruchu studenckiego. Nasze środowisko czuje się w obowiązku o tym mówić, gdyż właśnie dla ochrony pamięci i dokonań łódzkiego środowiska akademickiego powołaliśmy stowarzyszenie o ponad politycznym charakterze.

Zarząd STA 77 zwraca się i do Zarządu Fundacji Komisji Historycznej Ruchu Studenckiego jako gospodarza ogólnopolskich spotkań pokoleń o organizowanie przyszłych spotkań naszego środowiska samodzielnie lub we współpracy z obecnymi władzami ZSP tak by w przyszłości uniknąć niezasłużonych skojarzeń i dyskredytacji.

Łódź dnia 22 grudnia 2010 roku.

 

Zarząd STA SIÓDEMKI