g28_77.jpg
 
zmniejsz czcionkezwieksz czcionke

Bogusław Mec nie żyje


Bogusław Mec nie żyje

 

Muzyk , plastyk , wielka postać Klubu 77, który  był dla niego  drugim domem , zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w niedzielę 12 lutego 2012 r. – rano    w szpitalu w Zgierzu.  Miał 65 lat.

Bogusław  urodził się 21 stycznia 1947 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Łodzi.   Swoja wielką karierę rozpoczął właśnie w Klubie 77 a w roku 1970  na Łódzkiej Giełdzie Piosenki otrzymał główną nagrodę publiczności i wyróżnienie jury. Od 11 lat walczył z białaczką.Bogusław Mec to wybitny piosenkarz, kompozytor i artysta plastyk. Od końca lat 60-tych aktywnie związany z ruchem kulturalnym ZSP i SZSP - szczególnie z Klubem 77 , który był dla niego , jak często podkreślał, drugim domem  oraz Studenckim Festiwalem Piosenki. W 2001 roku środowisko obiegła wiadomość o ostrej białaczce artysty. Przeszczep szpiku kostnego uratował mu życie. Niedawno dowiedział się o kolejnej chorobie. Lekarze wykryli raka płuc z przerzutami. W trudnych doświadczeniach, towarzyszyła mu żona Jolanta, która dzięki bezgranicznemu zaufaniu męża pomagała mu walczyć z chorobą.

Na zawsze pozostaniemy zasłuchani   w Twoich piosenkach :”Obłąkany kataryniarz".  "Jej portret" Włodzimierza Nahornego i Jonasza Kofty; "Na pozór", "Zgubiłem się", "Może znajdę", "Z wielkiej nieśmiałości"., "Mały, biały pies" , "W białej ciszy powiek";

Wszyscy ponieśliśmy wielka stratę.

Andrzej Mikołajczyk

prezes STA Siódemki